CHLORELLA

Chlorella czyli „70 w 1”

Testowania suplementów ciąg dalszy. Spirulina już była zatem nadeszła pora na CHLORELLĘ marki BARFeed.  Chlorella wciąż jest mało popularnym suplementem stosowanym w diecie BARF. Dlatego przedstawię kilka argumentów dlaczego warto uzupełniać dietę naszego psa czy kota właśnie tą algą.

Czym w ogóle jest CHLORELLA?

Chlorella to super alga zawierająca ponad 70 substancji o wysokim znaczeniu biologicznym dla organizmu zwierzęcia, w tym: aminokwasy, nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe, liczne, cenne witaminy, minerały i pierwiastki śladowe. Dodatkowo jest najbogatszym znanym źródłem chlorofilu. Chlorella ma właściwości oczyszczające organizm z toksyn i metali ciężkich, wspomaga naturalne zdolności obronne organizmu, wspomaga rozwój pożytecznej mikroflory jelit i ich normalną perystaltykę oraz łagodzi stany zapalne. Chlorelin zawarty w chlorelli działa jak antybiotyk, niszczy bakterie patogenne, wspomagając jednocześnie wzrost i rozprzestrzenianie się przyjaznej flory bakteryjnej.

Warto wiedzieć: Chlorella stymuluje produkcję czerwonych i białych krwinek, pomaga rozszerzać tętnice, co przyczynia się do poprawy dotlenienia komórek. Wysoka zawartość chlorofilu ułatwia leczenie ran i wrzodów oraz pobudza regenerację komórek. Chlorella usuwa nieprzyjemny zapach z pyska i neutralizuje przykry zapach skóry/ sierści.

Wszystkie suplementy marki BARFeed są sprzedawane w estetycznych, szczelnych, indukcyjnych opakowaniach co daje nam gwarancję doskonałej świeżości zakupionego produktu. Do każdego opakowania dołączona jest praktyczna miarka, która ułatwia nam dawkowanie każdego suplementu.

Cena z pozoru może wydawać się wysoka. Jednak dobry produkt, który pochodzi z ekologicznych upraw będzie drogi. Uprawy chlorelli są różne, co w niektórych przypadkach odbija się na jakości produktu. Alga  w czasie uprawy wyłapuje to co najlepsze, ale również ma zdolność do magazynowania toksyn i substancji szkodliwych. Wybierając produkty dla naszych zwierzaków wybierajmy te z certyfikowanych upraw, które są pod ścisłą kontrolą, posiadają odpowiednią specyfikacje i badania pod kątem zwartości substancji szkodliwych czy toksyn. CHLORELLA  marki BARFeed to surowiec jakości spożywczej. Z powodzeniem może być stosowany nie tylko w diecie naszych zwierzaków, ale również naszej 🙂

Chlorellę zaczęłam podawać moim podopiecznym gdy dowiedziałam się o ich zatruciu selenem. Oczyszcza organizm i wyłapuje metale ciężkie dlatego też na stale zagościła w miskach moich futer.

Chlorella ma postać ciemnozielonego, bardzo miałkiego proszku. Charakteryzuje się wyrazistym morskim zapachem. Jest lekko gorzkawa w smaku dlatego polecam stopniowe wprowadzanie do diety, aby zwierzaki oswoiły się z jej smakiem. No chyba, że mamy do czynienia z algolubnymi osobnikami, bo takich też jest bardzo dużo J

 Muszę podkreślić, że chlorella nie może być stosowana jako alternatywa do kelpu (algi brunatne). W przeciwieństwie do alg brunatnych (Ascophyllum nodosum), chlorella zawiera niewielkie ilości jodu więc nie możemy jej traktować jako suplement dla tego pierwiastka.

Dawkowanie:

Koty, małe i średnie psy – do 20 kg m.c. – 1 płaska dmiarka/dzień

Duże psy – powyżej 20 kg m.c. – 2 płaskie miarki/dzień

Opakowanie zawiera miarkę. 1 miarka to odpowiednik około 420 mg produktu.

Jeśli chodzi o układanie diety BARF dla kota to zalecam stosowanie chlorelli podobnie jak spiruliny – nie bilansować jej w kalkulatorze tylko podawać wg zaleceń producenta, dodając ją bezpośrednio przed podaniem do posiłku.

Tradycyjnie już wspominam, mamy rabat dla naszych grupowiczów na suplementy marki BARFeed. Aby zamówić produkty z rabatem proszę o kontakt pw ze mną, Agnieszką bądź Evą.

 Opracowanie: Jagoda Fedyniak

ZESPÓŁ BARFNYCH KOREPETYCJI:

Agnieszka Cholewiak-Góralczyk, Jagoda Fedyniak i Ewa Salwerowicz