LUNDERLAND

Olej z wątroby dorsza firmy Lunderland

Tym razem na tapecie – olej z wątroby dorsza firmy Lunderland. Olej ten to 100% tranu z wątroby dorsza. Ma żółtawą barwę i co było miłym zaskoczeniem nie śmierdzi na kilometr. Dzięki temu jest akceptowany przez niemal wszystkie zwierzęta, nawet te dla których oleje rybne to coś nie do przejścia. Dostępny jest w trzech pojemnościach: 90 ml, 250 ml i 500 ml.

Olej ten jest suplementem diety witaminy A i D. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny Omega-3. Olej z firmy Lunderland nie zawiera żadnych dodatków, antyzbrylaczy ani barwników.

Producent zapewnia, że olej ten jako jedyny na rynku posiada do wglądu pełne laboratoryjne analizy: typową i konkretnej przykładowej partii uwzględniającą pełen skład kwasów tłuszczowych.

– Analiza składu kwasów tłuszczowych:

Nasycone kwasy tłuszczowe: kwas mirystynowy 2-6%, kwas palmitynowy 7-14%, kwas stearynowy 1-4%; Jednonienasycone kwasy tłuszczowe: kwas palmitynowy 4,5-11,5%, kwas cis-wakcenowy 2-7%, kwas oleinowy 12-21%, kwas erukowy 1,5%; Wielonienasycone kwasy tłuszczowe: kwas linolowy CLA 0,5-3%, kwas linolenowy ALA 2%, kwas stearydynowy SDA 0,5-4%, kwas arachidonowy 0,55%, kwas eikozapentaenowy EPA 7-16%, kwas dokozaheksaenowy DHA 6-18%

– Zawartość witamin: Witamina A 1349 i.E./g, witamina D 119 i. E./g

Dawkowanie:

– Koty i małe psy do 20 kg – 1/2 łyżeczki do herbaty dziennie.

– Psy powyżej 20 kg – 1 łyżeczka do herbaty dziennie

– lub wg wyliczeń kalkulatora do mieszanek BARFowych

Zarówno ten olej jak i większość innych należy chronić przed światłem. Zadanie to jest o tyle uproszczone, że produkt przychodzi do nas w szczelne butelce z ciemnego szkła. Przechowujemy go w temperaturze pokojowej a po otwarciu tylko w lodówce. Po otwarciu powinniśmy go zużyć w przeciągu dwóch miesięcy. Mi kilkakrotnie zdarzyło się go mrozić, dzięki temu tran zachował dłuższy termin przydatności.

Korzyści jakie przynosi olej regularnie podawany to m.in:

– zapobiega krzywicy u zwierząt rozwijających się,

– przyspiesza regenerację wszystkich tkanek- w tym chrzęstnej i nabłonkowej,

– korzystny wpływ na zdrowie oczu oraz skóry psów i kotów szczególnie w takich chorobach jak nadmierne łuszczenie, suchość skóry, matowość i łamliwość sierści oraz swędzenie skóry na tle alergicznym,

– wzmacnia zęby i kości,

– usprawnia działanie układu odpornościowego poprzez dostarczanie organizmowi budulca do produkcji hormonów przeciwzapalnych.

Zarówno Mysia jak i Florek chętnie jedzą mieszanki z udziałem tego oleju, co więcej zawsze wkładają w niego nosy jak robię barfa. Wprawdzie oba koty nie mają problemu z przyjmowaniem olejów rybnych, jednak uważam, że dzięki delikatnemu, prawie niewyczuwalnemu zapachowi nawet niejadki i wybrzydzacze nie będą mieć większego problemu z jedzeniem tego tranu. Ogólnie zarówno ja z perspektywy głaściciela barfera jak i moje koty z perspektywy kotów olej oceniamy bardzo na plus. Dajemy trzy razy TAK i polecamy go wszystkim barfowiczom oraz osobom, których zwierzaki potrzebują dodatkowej suplementacji do karm gotowych.

Opracowanie: Ewa Salwerowicz