SPIRULINA

Kochani!

Od jakiegoś czasu mam przyjemność testować suplementy marki BARFeed. Swoimi spostrzeżeniami i opinią będę się z Wami dzielić. Na pierwszy ogień poszła spirulina – odrobinę kontrowersyjna sinica. Nie należy jej mylić z algami, które są źródłem jodu.

Spirulina (Arthrospira platensis) jest sinicą (cyjanobakterie) z rodzaju Arthrospira. Jest bardzo bogdatym źródłem magnezu, obfituje w witaminy: A, C, D, E, K, witaminy z grupy B oraz składniki mineralne. Jest bardzo bogata w białko – zawartość białka w suchej masie wynosi ponad 60%.

Jest łatwo strawna, a wszystkie zawarte w niej witaminy i składniki mineralne są łatwo przyswajalne przez zwierzęta. Wielkocząsteczkowe polisacharydy, których dostarcza spirulina, wzmacniają system immunologiczny. W związku z tak bogatym i wyjątkowym składem, niespotykanym w innych produktach, nazywana jest „super pokarmem”.

spirulina_1

 Spirulina stanowi doskonałe uzupełnienie diety psów i kotów. Ma bardzo szerokie zastosowanie:

  • stymuluje działanie tarczycy w niedoczynności tarczycy
  • wspomaga leczenie anemii – profilaktyka i leczenie anemii spowodowanej niedoborem żelaza, różne formy złośliwej anemii, w tym raka krwi (białaczka)
  • wspomaga oczyszczenie jelit i odbudowę mikroflory układu pokarmowego
  • wspomaga oczyszczanie i odtruwanie organizmu z metali ciężkich i innych toksyn
  • wspomaga leczenie nowotworów
  • wspomaga leczenie chorób skóry
  • wspomaga odchudzanie: hamuje łaknienie, jednocześnie dostarczając składniki odżywcze (1g spiruliny to pod względem odżywczym 1 kg różnych warzyw), obniża poziom cukru we krwi

spirulina_2

 

Spirulina marki BAFeed pozyskiwana jest w rejonach Oceanu Spokojnego. Produkt jest kontrolowany pod kątem zawartości mikroorganizmów, metali ciężkich i toksyn. Standaryzowanie produktu daje nam 100% pewności, że spirulina  jest bezpieczna dla naszych pupili.

Wszystkie zawarte w preparatach linii BARFeed owoce, warzywa i zioła pochodzą z kontrolowanych farm i upraw ekologicznych/organicznych. Ze względu na ich wysoką jakość – jakość spożywczą – zaliczane są do suplementów klasy: HUMAN GRADE.

Suplement zapakowany jest w bardzo fajne, praktyczne pudełko. Szczelne, indukcyjne opakowanie dają gwarancję bezpieczeństwa produktu i zachowania dobrej smakowitości. Do każdego opakowania dołączona jest praktyczna miarka ułatwiającą dawkowanie produktu.

spirulina_3Otwierając opakowanie od razu da się wyczuć charakterystyczny, bardzo „morski” zapach. Spirulina jest drobnym, bardzo miałkim proszkiem w kolorze ciemnozielonym. Bardzo pyli, dlatego należy uważać na nosy wkładane do pudełka J W smaku bardzo wyrazista. W połączeniu z mięsem zmienia jego kolor na zielony J Moje zwierzaki zaznajomione już ze smakiem spiruliny (dostawały ją na początku naszego barfowania) nie mają oporów  i jedzą ją z apetytem. Produkt ten na stałe zagości w menu kotów jak  i psa.

Dawkowanie wg producenta:

Koty i małe psy: do 10 kg m.c. – 1 płaska miarka/dziennie (można podzielić na dwie porcje i podawać wraz z karmą rano i wieczorem).

Psy: 10-20 kg m.c. – 2 płaskie miarki/dziennie

Duże psy: > 20 kg m.c. – 3 płaskie miarki/dziennie

Uwaga! Ze względu na wysoką zawartość kwasu  y-linolenowego nie należy podawać zwierzętom chorym lub predysponowanym do padaczki ze względu na zwiększone ryzyko wyzwolenia napadów.

Opracowanie: Jagoda Fedyniak