CZYSTEK

CZYSTEK

Jak zapewne pamiętacie, jestem fanką czystka w diecie moich futer. Dlatego bardzo ucieszyła mnie możliwość przetestowania czystka marki BARFeed.  Szczególnie, że jest to produkt klasy HUMAN GRADE – czyli, i ja mogę go używać. A do tego jest to najdrobniej zmielony czystek jaki miałam w swoich łapkach 🙂 Wszystkie zawarte w preparatach linii BARFeed owoce, warzywa i zioła pochodzą z kontrolowanych farm i upraw ekologicznych/organicznych

Czystek jest zapakowany w estetyczne pudełko. Szczelne, indukcyjne opakowanie daje gwarancję bezpieczeństwa produktu i zachowania walorów smakowych.

Słów kilka o czystku:

Czystek (Cistus Incanus L.) jest to roślina o wielu dobroczynnych właściwościach. Jak pisze Różański: „Liście i gałązki Cistus incanus zawierają żywice, olejek eteryczny (diterpeny labdanowe, monoterpeny), kwasy fenolowe (galusowy, elagowy, katechowy), flawonoidy (rytyna), garbniki ((+)-catechin, (-)-epicatechin, (-)-gallocatechin, (-)-epigallocatechin, gająlusan (-)-epigallokatechiny); proantocyjanidyny dimeryczne; fitosterole.”

Czystek BF zawiera wysokie stężenie polifenoli, które mają silne działanie antyoksydacyjne. Związki te nie tylko wzmacniają organizm, ale również hamują rozwój komórek nowotworowych oraz wszelkich stanów zapalnych w organizmie. Dzięki zwartości polifenoli, czystek jest polecany w dolegliwościach układu sercowo-naczyniowego (ochrona naczyń krwionośnych, zapobieganie tworzeniu się blaszek miażdżycowych u ludzi), wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego, działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo i antygrzybicznie. Czystek może działać też ochronnie na żołądek. Regularne podawanie czystka wpływa odstraszająco na wszelkie pasożyty zewnętrzne np. kleszcze, komary.

Warto wiedzieć: Czystek można podawać w różnych postaciach. Podawanie suszonego zioła jak również przygotowanie z niego wywarów ma doskonały wpływ na zdrowie zwierząt. Suplementacja diety czystkiem nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych (brak jakichkolwiek przeciwskazań), a roślina jest również bezpieczna dla szczeniąt i kociąt.

Jako bonus od czystka otrzymałam piękny zapach moich 3 futer 🙂

Zaleca się podawać następujące ilości preparatu w zależności od masy ciała zwierzęcia:

– na każde 10 kg m.c. – 1 mała płaska miarka – 1 raz dziennie

– na każde 20 kg m.c. – 1 duża płaska miarka – 1 raz dziennie.

W postaci naparu: 1 duża płaska miarka na 250 ml wrzątku. Pozostawić do ostygnięcia.

Można podawać bezpośrednio w postaci naparu do picia lub wlać do pokarmu.

Dla kotów proponuje sypać czystek od razu przy szykowaniu mieszanki. 1 gram na dzień na 1 kota x liczba dni, na które jest mieszanka. Czyli przykładowo 1g x 3 koty x 30 dni = 90 gram czystka do mieszanki.

Anakin uważa, że czystek jest super i zdaje test kociej łapki 🙂

Na zdjęciu powyżej Anakin dobiera się do czystka BF 🙂 Obok czystej innej firmy celem porównania stopnia zmielenia. BARFeedowy ma naprawdę drobniutką mączkę.

Opracowanie: Agnieszka Cholewiak-Góralczyk